Pereiti prie pagrindinio meniu
Pereiti prie pagrindinio teksto

Baidarės (apie baidares)

Baidarės (dvivietės) – populiariausi turistiniai irkliniai laiveliai Lietuvoje. Jų prototipas – Šiaurės Amerikos ledjūrio zonos senųjų gyventojų eskimų laivelis – kajakas. Baidarėse irkluojama dvimenčiais irklais, sėdima žiūrint plaukimo kryptimi. Mūsų Lietuva – upių ir ežerų kraštas. Lengvos, manevringos baidarės tinka plaukiojimui įvairiais maršrutais – ir mažais upeliais, ir atvirais ežerų, tvenkinių vandenimis. Kadangi plastikinės baidarės yra lengvos (25 – 30 kg.), jas nesunku apnešti įveikiant nepraplaukiamas kliūtis – žemus lieptus, tiltus, užtvankas ir pan. Baidarėmis nesudėtinga nusigauti į kartais mažai lankomus mūsų nuostabaus krašto gamtos kalmpelius. Baidarės – tinkamiausi laiveliai plaukiojimui ilgam sezone – nuo pavasario polaidžio balandžio mėnesį, iki vėlaus rudens lapkritį akmenuotomis Žemaitijos upėmis ar ramiais Aukštaitijos upeliais, perveriančiais giriliandas ežerų. Žemiau parodyta kaip atrodo baidarė:

Šitaip atrodo baidarė

Dvieviečių baidarių nuomos sąlygos

Baidarių nuomos kaina priklauso nuo nuomos dienų skaičiaus. Priklausomai nuo to, ar savaitgalio ar darbo dienoms – kaina sutartinė. Baidarių transportavimo kaina priklauso nuo to, kaip toli jas reikia nugabenti. Su atitinkamai pritaikyta automobilio priekaba baidarės gali būti transportuojamos į bet kurio maršruto pradžios tašką. Dvievietės baidarės nuomojamos Kaune. Visa reikalinga ir dominanti informacija teikiama telefonu: 8 615 64326.

Maršrutai

Patarsime, kokius maršrutus pasirinkti Kauno regione savaitgalio (1-2 dienų) plaukimams, o taip pat ilgesniems žygiams po visą Lietuvą. Populiariausi trumpalaikiai savaitgalio kelionių maršrutai baidarėms – Šventosios, Merkio, Dubysos, Neries, Širvintos, Verknės upėmis. Ilgesnius maršrutus galima sudaryti Rytų Aukštaitijoje, Ignalinos ežeryne su išplaukimu į Žeimenos upę. Šventosios aukštupio ežeryne, po to plaukiant Šventąja. Molėtų ežeryne, išplaukiant į Lakajos ir Žeimenos upes. Pietų Lietuvoje populiariausi maršrutai Merkiu ir jo intakais – Šalčia, Ūla, Visinčia. Įdomių maršrutų variantų yra Veisiejų ežeryne. Sraunios Žemaitijos upės labiau tinkamos plaukimui prie aukštesnio vandens pavasarį ir lietingu vasaros periodu. Gal tik Dubysa išsiskiria tuo, kad ja galima plaukioti beveik visą sezoną. (žr. nuorodą Maršrutai)